Polerady: „U vstupní brány“

Informační tabule „U vstupní brány“ v Poleradech

Na okraji obce je kousek za plotem zahrady umístěna první informační tabule. Nese název „U vstupní brány“, je věnovaná poleradským zvonům, vrchu Zvonice, staré škole a „hasičárně“. Tabule se dále věnuje správnímu osamostatnění obce v roce 1890, kapličce zasvěcené sv. Anně a zmiňuje významné statky v obci.

„U vstupní brány“ - témata

  • Vrch Zvonice
  • Kaplička
  • Zajímavé poleradské zemědělské usedlosti
    • Statek č.p. 10
    • Statek č.p. 31
 

Vlastní vstupní brána se objevuje až po několika desítkách kroků, za první zatáčkou stezky vysypané drceným kamenivem. Cesta vede dál směrem od obce a ztrácí se v porostu stromů a keřů, kde vykukuje začátek dřevěného zábradlí v „samorostlém“ přírodním stylu, který je pro tuto stezku typický. Od zábradlí se cesta svažuje a míří k informační tabuli „Studánka“ a k vlastnímu „oddychovému prostoru“, který byl u stezky vytvořen.

Z webových stránek Obecního úřadu v Poleradech si můžete stáhnout soubor s obsahem informační tabule „U vstupní brány“ (formát PDF)

„U vstupní brány“ - obrázky z okolí

U vstupní brány - vstupní brána U vstupní brány - kamenitá stezka U vstupní brány - oddechový prostor

Popisy ostatních zastavení na naučné stezce, včetně odkazů na obsahy informačních tabulí ve formátu PDF, naleznete na následujících stránkách:

Zobrazení polohy jednotlivých informačních tabulí:

Přeji Vám příjemný, virtuální i skutečný, pobyt!